Niedziela – O pomnożenie wiary
członków wspólnot

 

W każdej parafii posługuje wiele wspólnot. Są grupy Żywego Różańca i służby liturgicznej, wspólnoty ruchów formacyjnych i stowarzyszeń religijnych, bractwa i inne małe wspólnoty. Ich członkom można zaproponować w dniu dzisiejszym szczególne spotkanie w ramach tygodnia eucharystycznego.

 

Mogą oni również przygotować szczególne przeżycie Roku Wiary, jakie zaproponował Ojciec Święty Franciszek. Jest nim godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu o tej samej godzinie we wszystkich częściach świata. O godz. 17.00 papież będzie przewodniczył adoracji w bazylice św. Piotra na Watykanie, biskupi w swoich katedrach, a wspólnoty wiernych w swoich kościołach.

 

Poniżej zaproponowana jest podwójna forma adoracji. Najpierw krótka adoracja po Mszy Świętej, na którą zapraszamy wszystkich uczestników Eucharystii, a następnie godzinna adoracja w łączności z Ojcem Świętym i wiernymi z całego świata, na którą zapraszamy członków wspólnoty parafialnej w godzinach popołudniowych, najlepiej o godz. 17.00.

 

News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 90 Wszystkie: 495