Niedziela – O pomnożenie wiary
członków wspólnot

W każdej parafii posługuje wiele wspólnot. Są grupy Żywego Różańca i służby liturgicznej, wspólnoty ruchów formacyjnych i stowarzyszeń religijnych, bractwa i inne małe wspólnoty. Ich członkom można zaproponować w dniu dzisiejszym szczególne spotkanie w ramach tygodnia eucharystycznego.

Mogą oni również przygotować szczególne przeżycie Roku Wiary, jakie zaproponował Ojciec Święty Franciszek. Jest nim godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu o tej samej godzinie we wszystkich częściach świata. O godz. 17.00 papież będzie przewodniczył adoracji w bazylice św. Piotra na Watykanie, biskupi w swoich katedrach, a wspólnoty wiernych w swoich kościołach.

Poniżej zaproponowana jest podwójna forma adoracji. Najpierw krótka adoracja po Mszy Świętej, na którą zapraszamy wszystkich uczestników Eucharystii, a następnie godzinna adoracja w łączności z Ojcem Świętym i wiernymi z całego świata, na którą zapraszamy członków wspólnoty parafialnej w godzinach popołudniowych, najlepiej o godz. 17.00.