Celebracja:
„Dziękczynienie za sakrament małżeństwa”

W niedzielę Świętej Rodziny przeżywamy pierwsze z wielkich wydarzeń Roku Wiary związanych z celebracją sakramentów świętych. Przygotowanie i przeżycie tej celebracji jest zadaniem wierzących małżonków. To oni powinni się bardziej zjednoczyć w daniu świadectwa o stałej obecności Chrystusa w ich małżeńskim życiu, o wielkości i pięknie łaski, jaką Zbawiciel im ofiarował w sakramencie małżeństwa. Chodzi tu o świadectwo wyrażone w formie celebracji, bowiem celebrowanie wiary należy do ważnych umiejętności chrześcijanina, wskazanych nam przez Katechizm Kościoła Katolickiego.

Wspólnota powinna więc przygotować tyle zespołów do posługiwania, ile jest Mszy Świętych w parafii. Jeden zespół podejmuje zadania na jednej Mszy Świętej, służąc wszystkim zgromadzonym przy ołtarzu Chrystusa.