Adoracje inspirowane nauką KKK

 

Jednym z pięknych doświadczeń Roku Wiary jest przeżywanie adoracji Najświętszego Sakramentu inspirowane poszczególnymi częściami Katechizmu Kościoła Katolickiego. Dziękujemy wtedy Panu za objawienie nam tych prawd wiary i prosimy Go, aby każda z tych prawd kształtowała nasz udział w liturgii, nasze codzienne życie i naszą modlitwę.

Od początku Roku Wiary takie adoracje Najświętszego Sakramentu przeżywane są w kościele św. Marka w Krakowie. Ich treść jest umieszczona na niniejszej stronie internetowej i wiele wspólnot z nich korzysta. Przypominamy o tej praktyce i zachęcamy do włączenia się w nią tych, którzy chcieliby ubogacić przeżywanie Roku Wiary o takie doświadczenie. Należy przy tym zwrócić uwagę, że każda adoracja była przeżywana w konkretnym okresie liturgicznym i tekst adoracji oraz śpiewy nawiązują do tych okresów. Jeśli ktoś teraz chce korzystać z tych tekstów, musi odpowiednio dostosować teksty i śpiewy.

 

News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 95 Wszystkie: 652