Od Adwentu do Pięćdziesiątnicy

„Po wyznaniu wiary następuje wyjaśnienie życia sakramentalnego, w którym Chrystus jest obecny, działa i nadal buduje swój Kościół. Bez liturgii i sakramentów wyznanie wiary nie miałoby skuteczności, gdyż zabrakłoby łaski, która wspiera świadectwo chrześcijan. Podobnie, nauczanie Katechizmu na temat życia moralnego nabiera swego pełnego znaczenia, jeżeli umieszczane jest w kontekście wiary, liturgii i modlitwy” (Benedykt XVI, Porta fidei 11). W programie formacyjnym Panie, przymnóż nam wiary!, to przejście od pierwszej do drugiej części Katechizmu, od wyznania wiary do pogłębienia życia sakramentalnego, następuje wraz z rozpoczęciem Adwentu. Jedną z ważnych cech tego etapu przeżywania Roku Wiary jest pogłebienie umiejętności celebrowania wiary w sakramentach świętych. Papież zachęca nas, abyśmy "bardziej celebrowali wiarę". To "bardziej" jest naszym wspólnym zadaniem.