Część pierwsza: Od października do Adwentu

Pierwsze tygodnie Roku Wiary, od połowy października do uroczystości Chrystusa Króla, są wezwaniem do „przyjrzenia się naszej wierze”. Nie jest to łatwy temat. Większość ludzi, którym postawiono pytanie: Co powiesz o swojej wierze? wpada w zakłopotanie. Rzadko lub wcale nie spotykają tak sformułowanego pytania. Teraz jest czas, aby je postawić. Poniżej zamieszczone są myśli pomagające w refleksji nad swoją wiarą. Jest ich siedem, gdyż tyle jest tygodni od rozpoczęcia Roku Wiary do Adwentu. Są to teksty i modlitwy do osobistej refleksji i rozmowy z Bogiem oraz do spotkań rodzinnych. Stanowią one również inspirację dla duszpasterzy, którzy będą co tydzień wracać do proponowanych tematów, np. na środowych lub czwartkowych nabożeństwach. Główne myśli tych tematów mogą powrócić w niedzielnych homiliach.