Część pierwsza: Od października do Adwentu

Pierwsze tygodnie Roku Wiary, od połowy października do uroczystości Chrystusa Króla, są wezwaniem do „przyjrzenia się naszej wierze”. Nie jest to łatwy temat. Większość ludzi, którym postawiono pytanie: Co powiesz o swojej wierze? wpada w zakłopotanie. Rzadko lub wcale nie spotykają tak sformułowanego pytania. Teraz jest czas, aby je postawić. Poniżej zamieszczone są myśli pomagające w refleksji nad swoją wiarą. Jest ich siedem, gdyż tyle jest tygodni od rozpoczęcia Roku Wiary do Adwentu. Są to teksty i modlitwy do osobistej refleksji i rozmowy z Bogiem oraz do spotkań rodzinnych. Stanowią one również inspirację dla duszpasterzy, którzy będą co tydzień wracać do proponowanych tematów, np. na środowych lub czwartkowych nabożeństwach. Główne myśli tych tematów mogą powrócić w niedzielnych homiliach.

 

News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 120 Wszystkie: 677