DAR KONSEKRACJI

Przygotowanie do kolejnej celebracji, a także jej przeżycie we wspólnocie parafialnej może mieć dwa szczególne punkty ciężkości. Pierwszy z nich to wyrażenie wdzięczności Bogu za dar życia konsekrowanego (ze szczególnym uwzględnieniem tych wspólnot, które posługują w parafii). Drugim punktem ciężkości może być uświadomienie członkom wspólnoty, że istnieje również w Kościele droga życia konsekrowanego dla dziewic i dla wdów. W każdej parafii jest wiele kobiet, które nie wchodzą w związki małżeńskie z własnego wyboru, przeżywając tę bezżenną drogę jako powołanie. Kościół ofiaruje im szczególne umocnienie na tej drodze. Jest nim konsekracja dziewic, jeden z najpiękniejszych obrzędów liturgii Kościoła. Również droga życia konsekrowanego dla wdów może być wielką pomocą i uświęceniem tego nowego stanu życia, w jakim się znalazły. Dotyczy to również wdowców. Chodzi o te osoby, które nie zamierzają ponownie wchodzić w związek małżeński, lecz służyć Bogu i ludziom w stanie bezżennym.

Dzisiaj: 64 Wszystkie: 11970