Dziękczynienie za dar wiary

 

Pierwsze spotkania w Roku Wiary wypada poświęcić modlitwie dziękczynnej za dar wiary. To dziękczynienie kierujemy przede wszystkim do Boga. Im bardziej człowiek uznaje wiarę za bezcenny skarb, tym gorliwiej za nią chce dziękować i jej strzec. Snując refleksję nad wiarą uświądamiamy sobie, że Bóg przekazał nam ją w Kościele i przez Kościół. Tu zaś widzimy, że bardzo szerokie jest grono ludzi, którym powinniśmy być wdzięczni za dar wiary. Są wśród nich święci i błogosławieni, są rodzice, rodzeństwo i inni członkowie rodziny, a także kapłani i katecheci, wspólnoty parafialne i diecezjalne, autorzy książek i modlitewników i wiele innych osób.

 

Warto więc pomyśleć o tym, aby swoją wdzięczność wyrazić nie tylko w modlitwie, lecz także w słowach. Można w rodzinnym spotkaniu podziękować za świadectwo wiary członkom rodziny, a w grupach podziękować animatorom i uczestnikom. Ponieważ ta modlitwa dziękczynna przypada na koniec października i początek listopada, a więc wtedy, gdy odwiedzamy cmentarze i modlimy się za zmarłych, będzie to dobra okazja, aby również im podziękować za dar wiary.

 

News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 46 Wszystkie: 451