Godzina święta

Wyróżnionym przeżyciem wielkoczwartkowego wieczoru jest godzina święta. Uczniowie Jezusa udają się z nim do Ogrójca, by uczestniczyć w Jego modlitwie i uczyć się od Niego przyjmowania woli Ojca.

Z tego czuwania rozwinęła się praktyka godziny świętej w pierwsze czwartki miesiąca, a niektórzy przeżywają ją częściej. Według świadectwa księdza kardynała Stanisława Dziwisza bł. Jan Paweł II „w każdy czwartek przeżywał godzinę świętą. Nigdy jej nie opuszczał, nawet podczas najbardziej intensywnych podróży apostolskich”.

Propozycje przeżywania godziny świętej w wielkoczwartkowy wieczór zamieszczone są na stronie internetowej: www.adoremus.pl. W Roku Wiary przygotowane zostaną również teksty związane z przeżywanym w tym roku tematem.