Inicjatywy różnych wspólnot podejmowane w Roku Wiary

• Wieczorna adoracja w kościele św. Marka w Krakowie

Jedną z inicjatyw w Roku Wiary jest wieczorna adoracja w kościele św. Marka w Krakowie. Przygotowane na nią pomoce będą umieszczane na stronie internetowej, aby mogli z nich korzystać wszyscy zainteresowani.

• 6 prawd wiary w Roku Wiary

Chcąc wpisać się multimedialnie w obchody Roku Wiary, serwis Liturgia.pl i Wydawnictwo Św. Stanisława BM przygotowały cykl krótkich filmów na temat sześciu prawd wiary. W każdym odcinku występują znani i cenieni duszpasterze: bp Grzegorz Ryś, ks. Wojciech Węgrzyniak, o. Tomasz Grabowski OP i inne osoby, w tym także świeccy, którzy dzielą się swoim życiem i wiarą.

• Propozycje na Rok Wiary u krakowskich dominikanów

Wpisując się w obchody ogłoszonego przez Ojca Świętego Benedykta XVI Roku Wiary, Dominikański Ośrodek Liturgiczny razem z krakowskim klasztorem Dominikanów i Bazyliką Mariacką, przygotował propozycje na owocne przeżycie tego wyjątkowego czasu.

• Czwartkowe katechezy dla każdego - kościół Mariacki

W każdy czwartek Roku Wiary zapraszamy do Bazyliki Mariackiej na katechezę z cyklu „Tu się z-wiedza Kościół katolicki”!
    18:30 - Eucharystia,ok. 19:15 - konferencja,a po niej - spotkanie z Prelegentem w sali obok kościoła. Katechezy głoszą m.in. ks. Grzegorz Strzelczykz Katowic, o. Szymon Hiżycki OSB, o. Tomasz Grabowski OP, o. Marian Zawada OCD, Bp Grzegorz Ryś.

• Świadectwa z Ewangelizacji Krakowa 19-21 października 2012

Kim byłeś, kim byłaś przychodząc na spotkanie na stadion Cracovii? Kim jesteś teraz? Co udało Ci się odnaleźć? Czego wciąż szukasz? Jakie znaczenie ma dla Ciebie fakt, że Chrystus zmartwychwstał? Czy udało Ci się na Niego otworzyć, pozwolić Mu zmieniać Twoje życie, zmieniać Ciebie?