Modlitwa powszechna

 

Wstęp: Zgromadzeni w imię Jezusa Chrystusa, który posila nas własnym ciałem, przedstawiajmy Bogu potrzeby wszystkich ludzi.

 

1. Ojcze najlepszy, dziękujemy za moc Ducha Świętego, która przemienia chleb w Ciało Chrystusa, a wino w Jego Krew. Przemień w jeden Kościół chrześcijan, jak jeden chleb łączy i przemienia wiele ziaren.

 

2. Ojcze niebieski, dziękujemy za wino, które rozwesela serce człowieka. Spraw, abyśmy pamiętali, że nieprzemijające szczęście i radość zawdzięczamy kroplom krwi Chrystusa.

 

3. Ojcze nasz, dziękujemy Ci za chleb powszedni. Wspieraj organizacje walczące z głodem i nędzą, aby nie brakło chętnych do niesienia pomocy potrzebującym.

 

4. Ojcze, dziękujemy Ci, za powołanie nas na świadków Chrystusa i Jego Ewangelii. Napełnij nas swoim Duchem, abyśmy coraz bardziej miłowali modlitwę i coraz gorliwiej służyli braciom.

 

5. Ojcze, dziękujemy Ci, że podczas Mszy świętej możemy uczestniczyć w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Przyjmij do siebie naszych bliskich zmarłych (a szczególnie N.).

 

6. Ojcze wszechmocny, dziękujemy Ci za nieustanną obecność Chrystusa pośród nas. Pomnóż naszą miłość do Niego, abyśmy ochotnie i z radością przychodzili na adorację Najświętszego Sakramentu.

 

Modlitwa: Boże, Twoje nakazy radują serce i olśniewają oczy, wysłuchaj próśb, które zanosimy do Ciebie z ufnością. Przez Chrystusa Pana naszego.

 

News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 8 Wszystkie: 8316