Modlitwa powszechna

Wstęp: Zgromadzeni w imię Jezusa Chrystusa, który posila nas własnym ciałem, przedstawiajmy Bogu potrzeby wszystkich ludzi.

1. Ojcze najlepszy, dziękujemy za moc Ducha Świętego, która przemienia chleb w Ciało Chrystusa, a wino w Jego Krew. Przemień w jeden Kościół chrześcijan, jak jeden chleb łączy i przemienia wiele ziaren.

2. Ojcze niebieski, dziękujemy za wino, które rozwesela serce człowieka. Spraw, abyśmy pamiętali, że nieprzemijające szczęście i radość zawdzięczamy kroplom krwi Chrystusa.

3. Ojcze nasz, dziękujemy Ci za chleb powszedni. Wspieraj organizacje walczące z głodem i nędzą, aby nie brakło chętnych do niesienia pomocy potrzebującym.

4. Ojcze, dziękujemy Ci, za powołanie nas na świadków Chrystusa i Jego Ewangelii. Napełnij nas swoim Duchem, abyśmy coraz bardziej miłowali modlitwę i coraz gorliwiej służyli braciom.

5. Ojcze, dziękujemy Ci, że podczas Mszy świętej możemy uczestniczyć w śmierci i zmartwychwstaniu Chrystusa. Przyjmij do siebie naszych bliskich zmarłych (a szczególnie N.).

6. Ojcze wszechmocny, dziękujemy Ci za nieustanną obecność Chrystusa pośród nas. Pomnóż naszą miłość do Niego, abyśmy ochotnie i z radością przychodzili na adorację Najświętszego Sakramentu.

Modlitwa: Boże, Twoje nakazy radują serce i olśniewają oczy, wysłuchaj próśb, które zanosimy do Ciebie z ufnością. Przez Chrystusa Pana naszego.