Obrazek: „Idź, odbuduj mój Kościół!”

Na zakończenie rekolekcji można wszystkim wręczyć obrazek „Idź, odbuduj mój Kościół!”. Widok świątyni, której ściany częściowo są uszkodzone, jest bardzo sugestywny. Pomaga zrozumieć, że grzech czyni wielkie spustoszenie w życiu indywidualnych osób, a także w życiu wspólnoty. Łatwiej wtedy zrozumieć prawdę o Kościele, który jest świątynią Ducha Świętego. Jest nią każdy ochrzczony i jest nią również każda wspólnota, poczynając od rodziny. Dlatego wezwanie: „Idź, odbuduj mój Kościół!” odnosi się do każdego człowieka, do wszystkich rodzin, a także do całej wspólnoty parafialnej. W naszym życiu stale spełnia się zapowiedź proroka Izajasza: „Twoi ludzie zabudują prastare zwaliska, wzniesiesz budowle z odwiecznych fundamentów. I będą cię nazywać naprawcą wyłomów, odnowicielem rumowisk – na zamieszkanie” (Iz 58,12).

Obrazek wraz z modlitwą, zamieszczoną na odwrocie, można wydrukować w ilości potrzebnej dla danej wspólnoty.