Proponowany program dla dzieci na Rok Wiary jest zgodny z programem dla dorosłych. Pozwala na przeżywanie Roku Wiary w rodzinie tak, aby to, w czym uczestniczą rodzice pomagało dzieciom, a to, co jest przeznaczone dla dzieci, wpisywało się w przeżycia dorosłych.

Jeśli „Program dla dzieci na Rok Wiary” podejmą katecheci, niech będzie on wspólną wędrówką dzieci i ich dorosłego przewodnika, świadka wiary i przyjaciela, do coraz głębszego i pełniejszego spotkania z Jezusem. Do wspólnego, każdego dnia bardziej świadomego i pełniejszego wypowiadania słowa: Wierzę!

 

 • Drodzy Rodzice i Katecheci

   

  „Drzwi wiary”, o których pisze Ojciec święty Benedykt XVI w Liście Porta fidei, są otwarte dla każdego, również dla dziecka. Ale ono potrzebuje być przez te drzwi przeprowadzone przez nas, dorosłych. Potrzebuje mieć w dorosłych, mądrych przewodników, przyjaciół i świadków na drodze wiary.

  W tym czasie łaski, jakim jest Rok Wiary, nie odmawiajmy tego najmłodszym. Zaprośmy je, by wspólnie z nami przybliżały się do Chrystusa obecnego w Słowie, w sakramentach i w drugim człowieku.

   

  WIĘCEJ
 • Drogie Dzieci


  Ojciec święty Benedykt XVI w liście, w którym ogłasza Rok Wiary, również do was, mówi, że „Drzwi wiary są szeroko otwarte”.  Po raz pierwszy otworzył je każdemu Pan Jezus w czasie chrztu. Dar wiary, otrzymany wtedy, to taki klucz do otwierania drzwi do coraz piękniejszej, głębszej przyjaźni z Panem Jezusem. Te drzwi możemy tylko lekko, od czasu do czasu, uchylać. A możemy je coraz szerzej i szerzej otwierać. I coraz głębiej przez nie wchodzić.

  WIĘCEJ
 • Spotkanie 1

   

  Wiara to bardzo trudna rzecz. Już apostołowie zdawali sobie z tego sprawę. Długo chodzili z Panem Jezusem po Palestynie, słuchali Jego słów, patrzyli na cuda, które czynił. Bardzo chcieli Go poznać, stawać się takimi jak On, po prostu Mu uwierzyć. 

   

  WIĘCEJ
 • Spotkanie 2


  Proponuję, abyś to „przypatrywanie się swojej wierze” rozłożył aż na sześć rozmów z Panem Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Masz na nie czas do pierwszej niedzieli Adwentu. Po każdym spotkaniu wykonaj opisane w następnej części zadanie. 

  WIĘCEJ
News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 21 Wszystkie: 11657