Otwarcie Roku Wiary 

 

Ważne znaczenie dla przeżywania Roku Wiary będzie miało jego otwarcie. Dokona się ono w Rzymie i w każdej diecezji w czwartek, 11 października w 50 rocznicę rozpoczęcia Soboru Watykańskiego II. Również w parafii ten dzień będzie właściwym dniem otwarcia Roku Wiary. Jednak ze względu na, że w czwartek tylko niewielkie grono osób będzie mogło uczestniczyć w tym pięknym wydarzeniu, proponuje się przeżyć obrzęd otwarcia również w niedzielę, 14 października.

Poniżej zamieszczamy wskazania dotyczące przeżywania tego obrzędu, listy i komunikaty biskupów, a także pomoce dla duszpasterzy i rodzin. Pomoce te zaczerpnięte są w większości z zeszytu 1 przygotowanego na Rok Wiary przez Wydawnictwo św. Stanisława BM. Nosi on tytuł: Panie, przymnóż nam wiary!

 • Obrzęd otwarcia przygotowany przez Komisję Duszpasterstwa KEP

  Komisja Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski przygotowała obrzęd otwarcia Roku Wiary w katedrach i w parafiach. Zwraca on szczególną uwagę na dokumenty Soboru Watykańskiego II oraz Katechizm Kościoła Katolickiego. Księgi te mają być niesione w procesji wejścia wraz z Ewangeliarzem.

  WIĘCEJ
 • Obrzęd otwarcia przygotowany w Archidiecezji Krakowskiej

  Proponuje on niesienie w procesji wejścia znaku światła wraz z Ewangeliarzem, odmówienie Credo przez kapłana, po którym wierni śpiewają dziękczynną aklamację oraz wręczenie obrazków, które w swej treści nawiązują do programu "Panie, przymnóż nam wiary".

  WIĘCEJ
 • Modlitwa w rodzinie na rozpoczęcie Roku Wiary

  Czy potrzebna jest modlitwa rodzinna na rozpoczęcie Roku Wiary? Jeśli ktoś był już w kościele i tam przeżył obrzęd otwarcia, to czy wracać do tego w domu? Rodziny, które wierzą, że są domowym Kościołem, nie mają co do tego wątpliwości. W ich małej rodzinnej wspólnocie trzeba także wyrazić i pogłębić wiarę, że Chrystus jest wśród nas obecny.

  WIĘCEJ
 • Pomoce do przeżywania obrzędu otwarcia Roku Wiary

  Proponowane pomoce to rozważania na nabożeństwo różańcowe w dniu otwarcia Roku Wiary, wprowadzenie do Mszy Świętej, myśli do homilii, tekst credo, modltiwa powszechna, a także modlitwa na zakończenie celebracji wraz z błogosławieństwem na Rok Wiary.

  WIĘCEJ
News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 38 Wszystkie: 595