Zamknięcie Roku Wiary - Pomoce

 

 

Jednym z najbardziej oczekiwanych owoców kończącego się Roku Wiary jest pełniejsze przyjęcie w nasze życie treści wyrażonych w Credo. Wyznanie wiary jest streszczeniem Biblii, osobistą modlitwą i programem życia. W starożytności zabraniano zapisywania tekstu Credo na papierze lub kamieniu. Wolno go było wypisywać tylko w sercu i codziennie go sobie przypominać. Do tej pięknej tradycji nawiązuje specjalnie przygotowany znak. Jest to tablica z tekstem Credo, ale wykonana w taki sposób, że można ten tekst zasłaniać i odsłaniać. Jedna i druga czynność prowadzi do refleksji nad wiarą. Odsłaniam tekst wyznania wiary, by mogły go zobaczyć moje oczy. Zasłaniam tekst, by zapytać siebie, czy Credo Kościoła jest wyraźnie wypisane na moim sercu. Tablice takie można umieścić w kościele, a także w mieszkaniach wierzących i dokonywać przy różnych okazjach odsłonięcia i zasłonięcia Credo. Taki znak będzie nie tylko przypominał o Roku Wiary, lecz stanie się również pomocą w dojrzewaniu w wierze.

 

Więcej refleksji na ten temat znajduje się w zakładce Zamknięcie. Przedstawione tutaj tablice Credo, różniej wielkości, będzie można zamawiać w Wydawnictwie św. Stanisława lub bezpośrednio u producenta.

 

News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 108 Wszystkie: 665