Propozycja modlitwy powszechnej

Wstęp: Wdzięczni Bogu za dar wiary prośmy Go z ufnością o miłosierdzie dla nas i całego świata.

1. Módlmy się za cały Kościół święty, aby umocniony darem Synodu o nowej ewangelizacji, coraz bardziej doświadczał mocy słowa Bożego i sakramentów świętych.

2. Módlmy się za wszystkich, którzy z wiarą włączają się w podejmowane w Kościele dzieła ewangelizacyjne (szczególnie za uczestników Ewangelizacji Krakowa), aby ich służba przyniosła obfity owoc.

3. Módlmy się za naszą Ojczyznę, aby pamiętała o swoich chrześcijańskich korzeniach i budowała swoją przyszłość na prawdzie o Bogu i o człowieku.

4. Módlmy się za wszystkich, którzy niedowierzają słowom Ewangelii, aby Bóg dał im łaskę głębokiej i mocnej wiary.

5. Módlmy się za naszych bliskich zmarłych (szczególnie za N. oraz za tych, których polecamy Bogu w wypominkach), aby dzięki Bożemu Miłosierdziu weszli do krainy wiecznego życia i szczęścia.

6. Módlmy się za nas samych, abyśmy świadomi naszych braków w wierze, szczerze przepraszali za nasze zaniedbania i gorliwie się modlili o przymnożenie wiary.

Modlitwa: Wszechmogący Boże, wyznając naszą wiarę w Ciebie, w Twoje ręce składamy nasze życie. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.