Przeproszenie za niedowiarstwo

 

Św. Jakub Apostoł uczy nas, że wiara bez uczynków jest martwa (por. Jk 2,26). Wiara żywa objawia się w słowach, w czynach i całej postawie człowieka. Uczynki płynące z wiary dotyczą najpierw naszej osobistej relacji z Bogiem, a więc jakości naszej modlitwy, sposobu przeżywania Eucharystii, częstotliwości przystępowania do sakramentu pokuty, troski o wierność Bożym przykazaniom. Uczynki te dotyczą także relacji z ludźmi, sposobu wykonywania pracy i wielu innych aspektów życia.
Spojrzenie na naszą wiarę przez pryzmat uczynków pozwala zobaczyć jej mocne i słabe strony. Dziś chcemy się skupić na tym, w czym naszej wierze towarzyszy niedowiarstwo, zwątpienie lub obojętność.

 

News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 101 Wszystkie: 658