Przeproszenie za niedowiarstwo

Św. Jakub Apostoł uczy nas, że wiara bez uczynków jest martwa (por. Jk 2,26). Wiara żywa objawia się w słowach, w czynach i całej postawie człowieka. Uczynki płynące z wiary dotyczą najpierw naszej osobistej relacji z Bogiem, a więc jakości naszej modlitwy, sposobu przeżywania Eucharystii, częstotliwości przystępowania do sakramentu pokuty, troski o wierność Bożym przykazaniom. Uczynki te dotyczą także relacji z ludźmi, sposobu wykonywania pracy i wielu innych aspektów życia.
Spojrzenie na naszą wiarę przez pryzmat uczynków pozwala zobaczyć jej mocne i słabe strony. Dziś chcemy się skupić na tym, w czym naszej wierze towarzyszy niedowiarstwo, zwątpienie lub obojętność.