Znaczenie rekolekcji w życiu ludzi wierzących jest tak wielkie, że poświęcamy im więcej uwagi. Rekolekcje zachęcają do dobrego przygotowania tego wielkopostnego wydarzenia. W programie duszpasterskim „Panie, przymnóż nam wiary!” tematem rekolekcji jest Kościół, a dokładniej mówiąc słowa: „Wierzę w Kościół”. W tej wierze w Kościół osiąga dojrzałość wiara w Boga. Wierzymy bowiem w Tego, który będąc nieskończenie większy od każdego stworzenia i wszystkich stworzeń widzianych razem, zjednoczył się ze swoim stworzeniem nierozerwalnymi więzami, zamieszkując w ludzkich sercach i tworząc z ochrzczonych jedno Ciało ożywione jednym Duchem.

Rekolekcje wygłoszone przez ks. Stanisława Szczepańca w parafii Wawrzeńczyce.