Sakrament Bierzmowania

Uwieńczeniem drogi, którą przeżywamy w drugim etapie Roku Wiary, związanym z celebracją wiary w sakramentach świętych, jest zwrócenie szczególnej uwagi na moc i skuteczność sakramentu bierzmowania. Uroczystą celebrację będziemy przeżywać w dzień Pięćdziesiątnicy, ale przygotowujemy ją wiele tygodni, a w pewnym sensie wszystkie poprzednie celebracje zmierzały ku temu wydarzeniu, gdyż Zesłanie Ducha Świętego jest wielkim rozesłaniem uczniów Chrystusa, aby szli do świata i nieśli mu Ewangelię, aby czynili uczniów i prowadzili ich do Boga.

W kolejnych tygodniach okresu wielkanocnego, zapraszamy na spotkania grupy osób, które podjęły w Kościele misję, do jakiej uzdolnił ich Bóg w sakramencie bierzmowania. Jest to również gorąca modlitwa i wielorakie działania duszpasterskie, aby każdy członek wspólnoty parafialnej lepiej poznał swoje miejsce w Kościele i misję, jaką powierzył mu Bóg do spełnienia. W dzień Pięćdziesiątnicy każdy na nowo zostanie posłany i umocniony, aby tę misję spełniał. Obejmuje ona również wymiar liturgiczny, a chodzi w nim nie tylko o sam udział w liturgii, lecz także o świadome podejmowanie tego zakresu odpowiedzialności za celebracje sprawowane w świątyni parafialnej i w Kościele domowym, które każdemu ochrzczonemu powierza Bóg.

Dzisiaj: 24 Wszystkie: 11930