Zauważ w jaki sposób Mojżesz nazywa prawa, których uczy. Mówi, że są one mądrością, umiejętnością, że naród, który ich będzie przestrzegał, będzie uważany za wielki i będzie nazywany ludem mądrym i rozumnym. Dlaczego? Bo żaden inny nigdy naród nie będzie miał praw tak sprawiedliwych. Te prawa są więc wielkim wyróżnieniem dla Izraelitów. Czynią ich wzorem dla innych narodów. Czy takie prawa nie są prawdziwym skarbem? 


 • spotkanie 11 dla dzieci starszych


  Mówisz, że nie byłeś w niewoli? Nawet na wycieczkę do Egiptu nie zdarzyło ci się pojechać? Mnie również. Ale to nie o to chodzi. Wydarzenia opisane w Starym Testamencie są takim obrazem pozwalającym rozumieć to, co dotyczy każdego człowieka w każdej epoce. Ziemia egipska, dom niewoli, o których mówi Bóg, są obrazem tego wszystkiego, co nas zniewala. Każdy z nas ma taką swoją „ziemię egipską”, swój „dom niewoli”, z których wyprowadza nas Bóg.

  WIĘCEJ
 • spotkanie 11 dla dzieci młodszych


  Posłuchaj. Pan Bóg wybrał miejsce na pustyni – górę Synaj. Wybrał również lud izraelski, który był w niewoli egipskiej. Wybrał też Mojżesza, aby ten lud z Egiptu wyprowadził. Mojżesz dobrze rozumiał ludzi będących w niewoli, ponieważ sam wychował się w Egipcie. Zanim Izraelici dotarli do ziemi obiecanej im przez Boga, zobaczyli wiele dowodów na to, jak bardzo Bóg troszczy się o nich. Możesz poprosić rodziców, aby ci o tym opowiedzieli lub poczytali.

  WIĘCEJ
 • Kartka jedenasta z pamiętnika Tosi i Franka


  Tak mnie zapewniałeś, że świetnie znasz drogę! – wtrąca babcia wyraźnie zdenerwowana. – Mówiłeś: Mapę mam w głowie, tu nigdy nie zginie! – dodaje, naśladując tubalny głos dziadka i kontynuuje – Szliśmy z ciężkimi plecakami. Oprócz ubrań, śpiworów, mieliśmy także sporo turystycznego jedzenia, a na samym wierzchu delikatnie otulone chustkami...

  WIĘCEJ
 • Ze wspomnień Anioła Stróża o...

  Wczoraj, kiedy poszedłeś spać, patrzyłem na twoją twarz i przypominałem sobie wydarzenia całego dnia… Gdy potknąłeś się, a ja podtrzymałem cię rano na schodach, byś nie upadł - zamiast „dziękuję” – usłyszałem, jak wołasz: „O Jezu Chryste” i zrobiło mi się przykro, że tak niepotrzebnie wzywasz Boże imię… Kiedy rano na lekcji odpisywałeś zadanie od kolegi, było mi za ciebie wstyd, że tak oszukujesz. A jeszcze bardziej, gdy skłamałeś, że zrobiłeś je sam. Potem zobaczyłem jeszcze...

  WIĘCEJ
News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 5 Wszystkie: 106