Słusznie zapytasz: Co to znaczy, że Bóg jest najważniejszy? Przecież nie znaczy to, że w domu na najważniejszym miejscu umieścisz krzyż czy obraz Pana Jezusa. Nie znaczy to też, że nosisz medalik, a nawet, że uczysz się pilnie religii. To wszystko jest BARDZO ważne, ale dlatego, że to wszystko pomaga ci, stawiać Boga na pierwszym miejscu. Więc… • spotkanie 12 dla dzieci starszych


  Słusznie zapytasz: Co to znaczy, że Bóg jest najważniejszy? Przecież nie znaczy to, że w domu na najważniejszym miejscu umieścisz krzyż czy obraz Pana Jezusa. Nie znaczy to też, że nosisz medalik, a nawet, że uczysz się pilnie religii. To wszystko jest BARDZO ważne, ale dlatego, że to wszystko pomaga ci, stawiać Boga na pierwszym miejscu. Więc…

  WIĘCEJ
 • spotkanie 12 dla dzieci młodszych


  „Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli”. Co to znaczy? Tymi słowami Pan Bóg zwraca się do Mojżesza na Górze Synaj i wskazuje na to, że On – Pan Bóg jest pierwszy i najważniejszy. Słowa te są jednocześnie pierwszym przykazaniem w Dekalogu. Pan Bóg mówi, że jest On Bogiem każdego człowieka. Jest Panem, który pragnie zajmować najważniejsze miejsce w naszym sercu.

  WIĘCEJ
 • Kartka dwunasta z pamiętnika Tosi i Franka


  Pani zaproponowała nam wykonanie klasowego zdjęcia. Fajna sprawa! Każdy z nas miał wyobrazić sobie, że jest przerwa, że Anka i Marta bawią się zeszytem Krysi. To przyszło łatwo. Potem mieliśmy sobie przypomnieć, co każdy z nas robił w tym czasie i znieruchomieć, jak na zdjęciu. Pani chodziła między nami powoli, przyglądała się nam uważnie.

  WIĘCEJ
 • Ze wspomnień Anioła Stróża o...


  Czy ta współpraca podjęta z miłości do Kogoś, kto, aż tak cię ukochał i tak wiele chce ci dać, nie jest „mądrością i umiejętnością”, nie czyni cię człowiekiem „mądrym i rozumnym”? Aniołowie i świeci chcą ci pomagać w tej współpracy z Bogiem. W tym spotkaniu chcą się z tobą zaprzyjaźnić: bł. José Luis Sánchez del Rio i św. Klara oraz mała 6-letnia Włoszka, której proces beatyfikacyjny dopiero się rozpoczął - Antonietta Meo nazywana „Nennoliną”. 

  WIĘCEJ
News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 16 Wszystkie: 117