Pamiętaj! W jakich sytuacjach najczęściej słyszysz to słowo? Powtarzają go dorośli, gdy chcą dziecku powiedzieć coś bardzo ważnego. Coś, od czego zależy jakieś dobro. Albo coś, co pomoże uniknąć kłopotu. Pamiętaj, tylko się nie spóźnij! Pamiętaj, uważaj na lekcjach! Pamiętaj, pilnuj swoich rzeczy, żebyś czegoś nie zgubił. Pan Bóg, stawiając ludziom kolejny drogowskaz, aby nie błądzili w drodze do Bożego królestwa też mówi: Pamiętaj. Bo, gdy o tym nie zapomnisz, unikniesz błądzenia, niepotrzebnego trudu, zgubienia w życiu czegoś niezmiernie ważnego. Czyli czego?


 • spotkanie 14 dla dzieci starszych

  Dla każdego z nas prawdziwym przejściem z niewoli do wolności Bożych dzieci jest zmartwychwstanie Pana Jezusa. To dzięki temu wydarzeniu możemy w sakramencie chrztu świętego stawać się dziećmi Ojca niebieskiego, dla których prawdziwym domem jest niebo. Dniem świętym jest więc dzień, który Bóg pobłogosławił, wyróżnił poprzez zmartwychwstanie swojego Syna.

  WIĘCEJ
 • spotkanie 14 dla dzieci młodszych

  „Rekreacja”, zapewne znasz to słowo. Używamy go, gdy myślimy o odpoczynku i zabawie. Słowo to pochodzi od greckiego słowa „kreacjo”, co znaczy stwarzanie. A początek – „re” – oznacza powtórzenie. Zatem rekreacja, to czas kiedy jesteśmy stwarzani na nowo. Ale … rekreacja, w której nie ma miejsca dla Pana Boga nie stwarza nas na nowo. Być może na chwilę pociesza, pozwala chwilowo odzyskać siły, ale nie ma w niej odpoczynku duchowego, którego potrzebuje każdy człowiek, również ty.

  WIĘCEJ
 • Kartka czternasta z pamiętnika Tosi i Franka

  Rodzice starają się uczynić niedzielę dniem szczególnym, dniem rodzinnym. Chcą, żebym poczuł, że właśnie wtedy są cali dla mnie, dla Tośki, dla Ali. Razem świętujemy niedzielę – rodzice mówią tak bardzo często.Zapytałem kiedyś mamę, czemu „świętujemy” i dlaczego właśnie niedzielę, a nie inny dzień tygodnia. Odpowiedziała mi...

  WIĘCEJ
 • Ze wspomnień Anioła Stróża o ...

  Pamiętam doskonale tamtą niedzielę Wielkiego Postu, gdy ksiądz Bosko mówił kazanie o świętości młodzieńczej. Był rok 1855. Dominik siedział skupiony i słuchał uważnie, przeżywał wszystko, jak za każdym razem, gdy uczestniczył we mszy świętej. W pewnym momencie zobaczyłem jednak, że jego myśli zaczynają odpływać gdzieś daleko… Nie wiedziałem, nad czym się zastanawia, ale ujrzałem jego błądzący wzrok...

  WIĘCEJ
News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 13 Wszystkie: 339