Nie będziesz kradł. Trudno o bardziej proste i jednoznaczne stwierdzenie. A tak wiele wokół niego nieporozumień, przeróżnych powiedzeń i interpretacji, które próbują udowadniać, że kradzież to nie kradzież: Bo tak trzeba. Bo takie jest życie. Najważniejszy jest wynik, sukces, osiągnięcie. Muszę je mieć. Potrzebuję dostać dobrą ocenę. Ściąganie to przecież nie kradzież, wszyscy tak robią. Ze swoim mogę zrobić co chcę. Przecież wspólne, znaczy niczyje. Cóż szkodzi, to tylko kilka kartek, gumka do mazania, ołówek.


 • spotkanie 18 dla dzieci starszych

   Ale… Pan Bóg stworzył świat i człowieka z miłości i dla miłości. I miłość ma kierować człowiekiem, gdy czyni sobie ziemię poddaną, panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi! (Rdz 1,26). Czyli posługuje się wszelką własnością. Taka jest logika Bożej sprawiedliwości. Własność jest darem, który pozwala człowiekowi okazywać Bożą miłość. Czas więc postawić pytanie: Co jest kradzieżą?

  WIĘCEJ
 • spotkanie 18 dla dzieci młodszych


  Przecież każdy z nas lubi posiadać coś na własność. Każdy chce mieć swoją i tylko swoją zabawkę, pióro, telefon komórkowy, ładny szalik, buty i wiele innych rzeczy. Często taką rzecz nazywamy swoją ulubioną, jest ona naszym skarbem. I nie ma w tym nic złego. Na pewno cieszysz się, że masz coś swojego, mówisz o tym w gronie rówieśników i wspólnie się radujecie.

  WIĘCEJ
 • Kartka osiemnasta z pamiętnika Tosi i Franka

  Na samym początku lekcji pani poprosiła nas, byśmy usiedli w kole na dywanie. Przed nami położyła klucze i opowiedziała nam historię o Irence, która tak jak my chodziła do podstawówki. Irenka czasami zabierała ze sobą do szkoły ukochanego misia. Łatek miał miękkie futerko i dużą brunatną plamę na grzbiecie. Był dla dziewczynki niezmiernie ważny. Dostała go od mamy na urodziny i od tamtej pory...

  WIĘCEJ
 • Ze wspomnień Anioła Stróża o ...


  Cieszyłem się, że Albert lubi sport. Oprócz roweru grał w siatkówkę, tenisa, uprawiał lekkoatletykę. Jego pasją były także: piłka nożna, pływanie, czy górskie wyprawy. Zgadzałem się z nim, gdy mawiał, że sport jest jedną z form fizycznej i duchowej ascezy, która sprzyja przezwyciężaniu lenistwa oraz kształtuje i doskonali pewne cechy charakteru. Byliśmy zatem wciąż w ruchu. Uwielbiałem to podobnie jak on i ...

  WIĘCEJ
News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 6 Wszystkie: 107