Rozpoczynasz Adwent. To wyjątkowy i niezwykły czas oczekiwania na Narodzenie Pana Jezusa. W tym spotkaniu zapraszam cię, abyś odkrywał szczególną wartość tego wyjątkowego okresu liturgicznego. I równocześnie zapraszam cię, abyś spróbował zrozumieć słowo "celebrować" i zastanowił się nad widzialnymi znakami niewidzialnej Bożej łaski.

 

 

 

 • spotkanie 3 dla dzieci starszych

   

  Czy wiesz już, czym różni się Adwent od takiego zwykłego oczekiwania? To czas zapraszania Ducha Świętego, aby nas napełniał Sobą. Uczył radowania się łaską, czyli Bożym darem, jakim jest świętowanie narodzenia Pana Jezusa. I przygotowywał nasze serca na to niezwykłe spotkanie z Panem Jezusem. Pomógł nam to spotkanie z Bożym Dzieciątkiem przeżywać z bliskimi. Bo przecież Pan Jezus narodził się w Rodzinie.

   

  WIĘCEJ
 • spotkanie 3 dla dzieci młodszych

   

   

  A już dzisiaj zapraszam cię podczas tego spotkania, abyś odkrywał piękno czasu oczekiwania na Narodzenie Pana Jezusa, abyś odkrywał kolejne drzwi w naszej przygodzie. 

   

  WIĘCEJ
 • Kartka trzecia z pamiętnika Tosi i Franka

   

  - Mieliśmy w klasie taki zwyczaj – zaczął dziadek, wygodnie rozsiadając się w fotelu – że rokrocznie, w okresie Adwentu, przygotowywaliśmy w sali lekcyjnej wieniec z zielonych jodłowych gałęzi. Było nas trzydziestu, same rosłe chłopaki. Każdy przy robieniu wieńca chciał mieć swój udział. Nauczyciel, by nas pogodzić i dla każdego znaleźć zajęcie, polecał niektórym zrobienie prócz wieńca bożonarodzeniowej drewnianej szopki, która miała kilka pięter.

  WIĘCEJ
News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 18 Wszystkie: 119