Tego sakramentu małżonkowie udzielają sobie sami wobec Pana Jezusa i Kościoła. A kapłan im błogosławi. Na tę chwilę otrzymują kapłańską władzę. Jej znakiem jest stuła, którą kapłan wiąże dłonie nowożeńców. W domu, w rodzinie, czyli w Domowym Kościele to rodzice właśnie, mama i tata, są „kapłanami”, czyli ofiarują siebie. Mama jest darem dla taty, a tata dla mamy. Oboje są darem dla dzieci, a przez to dla Pana Jezusa. 

 

 

 • spotkanie 4 dla dzieci starszych

   

   

  W tajemnicy Bożego Narodzenia jest jeszcze coś bardzo ważnego. Jak wiesz z lekcji religii, gdy Pan Bóg stwarzał świat, stworzył mężczyznę i kobietę. I dał im w posiadanie ziemię. W ten sposób stworzył małżeństwo i rodzinę. 

   

  WIĘCEJ
 • spotkanie 4 dla dzieci młodszych

   

  Wyobraź sobie, że każde przyjęcie Ciała i Krwi Pana Jezusa jest takim Bożym Narodzeniem. Wtedy Pan Jezus rodzi się na nowo w sercach ludzi. Również twoje zaproszenie, jeśli będzie wypowiadane z wiarą i szczerym pragnieniem, możesz nazwać Bożym Narodzeniem. Jest to tak zwana duchowa komunia, czyli duchowe przyjęcie Pana Jezusa. Wydarzać się to może podczas każdej Mszy Świętej, na której jesteś. 

  WIĘCEJ
 • Kartka czwarta z pamiętnika Tosi i Franka

   

  Dziś Święto Świętej Rodziny. Wczoraj nasi rodzice mieli rocznicę ślubu i tatuś przyniósł mamusi takie białe kwiatki, jakie podobno miała w swoim bukiecie ślubnym. Wszyscy czuliśmy, że to dla nich ważny dzień. Zrobiliśmy z Tosią taką ładną laurkę i przykleiliśmy na niej zdjęcie rodziców w dużym serduszku. Napisaliśmy im, jak bardzo ich kochamy i wypisaliśmy, za co dziękujemy.

  WIĘCEJ
News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 8 Wszystkie: 109