Spróbuj więc dobrze zrozumieć na czym to nawracanie się polega. Weź Pismo Święte i przeczytaj uważnie historię o synu marnotrawnym. Przeczytaj cały fragment, nie tylko tę część, którą masz na tej kartce. To najpiękniejsza opowieść o ludzkim grzechu, o nawróceniu i Bożym przebaczeniu.

 

 • spotkanie 6 dla dzieci starszych

   

  Rozpoczynasz wraz z całym Kościołem Wielki Post. To następny szczególny czas łaski. W Środę Popielcową, gdy przyjmiesz popiół na swoją głowę usłyszysz słowa: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Nawracać się i wierzyć - czyli, aby coraz bardziej, piękniej, głębiej wierzyć, trzeba się nieustannie nawracać. Znaczy to, że do wielkiej, szczerej przyjaźni z Panem Jezusem trzeba ciągle na nowo wracać. 

   

  WIĘCEJ
 • spotkanie 6 dla dzieci młodszych

   

  Zatem i my wyruszamy w podróż. Przypomnij sobie, kiedy byłeś chory, gorzej się czułeś. Na pewno rodzice wzięli cię i zaprowadzili do lekarza. Tam dostałeś lekarstwa i zacząłeś powracać do zdrowia. Jednak musisz wiedzieć, że człowiek choruje nie tylko fizycznie. Poza ciałem, każdy człowiek ma duszę. Również ona narażona jest na choroby. Co wtedy trzeba zrobić? Do jakiego trzeba iść lekarza? Najlepszym lekarzem duszy jest Pan Jezus. A lekarstwem jest rozmowa z Nim. Wiesz jak możemy nazwać taką „wizytę” u Lekarza – Pana Jezusa? Jest to... 

  WIĘCEJ
 • kartka szósta z pamiętnika Tosi i Franka

   

  Zastanawiałem się, czy babcia będzie pamiętała, jak tłumaczyli mi z dziadkiem, czym jest spowiedź. Ja – nie zapomniałem. Dzisiaj spowiadałem się po raz pierwszy. Po długim rachunku sumienia zapisałem sobie grzechy na kartce, żeby niczego nie pominąć. Ale nie wziąłem kartki do konfesjonału. Mama powiedziała, że nie trzeba, że lepiej poprosić o pomoc Anioła Stróża i świętego Franciszka, mojego patrona. 

   

  WIĘCEJ
News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 18 Wszystkie: 344