Zauważ! Bez kapłana nie byłoby Eucharystii! Święty Jan Vianey mówił, że nawet Maryja nie mogłaby spowodować zstąpienia swego Boskiego Syna do Hostii. Może to zrobić tylko kapłan. Nie moglibyśmy otrzymać również innych sakramentów, szczególnie sakramentu pokuty. Tylko kapłan ma – daną mu przez Pana Jezusa – władzę odpuszczania grzechów. 

 

 

 • spotkanie 7 dla dzieci starszych


  Tym, których On wybrał, polecił, aby do końca świata czynili to, co On uczynił. Aby wypowiadali nad chlebem i winem te słowa, które On wypowiedział. I wtedy, mocą Ducha Świętego, te najprostsze dary – owoce ziemi i pracy człowieka – będą stawały się Jego Ciałem i Jego Krwią. W ten sposób Pan Jezus ustanowił sakrament kapłaństwa. Poprawnie nazywamy go sakramentem święceń. 

  WIĘCEJ
 • spotkanie 7 dla dzieci młodszych


  Podczas tego spotkania spróbujemy odkryć tajemnicę sakramentu kapłaństwa. Jest on przeznaczony dla mężczyzn, którzy pragną głosić innym ludziom Słowo Boże oraz sprawować sakramenty święte. Sakrament ten wyciska na człowieku nieusuwalną pieczęć, która pozostanie w jego duszy na zawsze. Kapłani reprezentują samego Chrystusa, ale nie działają swoją własną mocą, tylko dzięki pomocy Pana Jezusa, uobecniają Go tutaj na ziemi. 

  WIĘCEJ
 • kartka siódma z pamiętnika Tosi i Franka

   

  Ostatnio ksiądz nas nauczył takiej piosenki: „Wiele jest serc, które czekają na Ewangelię, wiele jest serc, które czekają wciąż…”. I ja sobie wziąłem do serca te słowa… bo tam dalej jest o tym, że „Bóg poprowadzi cię do ludzi, których będziesz mógł zaprowadzić do Chrystusa”. Pomyślałem, że tak właśnie czyni nasz ksiądz… I jest on dla mnie wzorem. Też tak chcę.

  WIĘCEJ
News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 3 Wszystkie: 104