Gdy przyjmowaliśmy chrzest, Pan Jezus na zawsze zamieszkał w naszych sercach i zamknął nas w swoim sercu. Tak bardzo okrył, otulił, przeniknął nas Sobą – mówimy: zjednoczył nas z Sobą - że Bóg Ojciec patrząc na nas widzi Swojego Syna. Święty Paweł chcąc to wytłumaczyć Galatom, powiedział do nich: wy, którzy zostaliście ochrzczeni, przyoblekliście się w Chrystusa (por. Ga 3,27). 

 

 

 • spotkanie 8 dla dzieci starszych  Przyjmując chrzest jakby „ubieramy się” w Pana Jezusa. Jak dziecko rodzi się podobne do mamy lub taty, tak my w sakramencie chrztu świętego, rodzimy się na nowo, podobni do Pana Jezusa. Tego „ubioru” już nigdy nie da się zdjąć, tego podobieństwa wymazać. Na naszym sercu zostaje na zawsze wyciśnięta pieczęć, znak, że jesteśmy Bożymi dziećmi, że jesteśmy wybrani przez Boga. 

  WIĘCEJ
 • spotkanie 8 dla dzieci młodszych

   


  Chrzest Święty. On otwiera przed nami drogę do życia wiary. Po przyjęciu sakramentu chrztu świętego jesteśmy zdolni do tego, by żyć blisko Pana Jezusa, bo On staje się… naszym Bratem. Co więcej, sakrament ten sprawia, że możemy uczestniczyć w życiu, męce i śmierci Pana Jezusa tak, jak byśmy żyli dwa tysiące lat temu w Palestynie. 

  WIĘCEJ
 • kartka ósma z pamiętnika Tosi i Franka

   


  Na czole Ali kapłan uczynił znak krzyża, po nim zaznaczyli go też na jej główce rodzice i chrzestni – oznaczało to całkowite włącznie jej do wspólnoty chrześcijańskiej. Będzie mi się to przypominać zawsze, gdy rodzice błogosławią mnie wieczorem przed snem. Oni też robią mi na czole znak krzyża…

  WIĘCEJ
News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 7 Wszystkie: 108