To także tak postępować na co dzień, żeby każdy, kto nas spotyka – w domu, w szkole, wśród kolegów i koleżanek, na ulicy - zachwycił się Panem Jezusem mieszkającym w naszym sercu. Bez naszego mówienia. Dlatego, że zobaczył piękne owoce naszej wiary: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Wiele wysiłku, a przede wszystkim modlitwy, potrzeba, by w naszym postępowaniu błyszczały takie perły. 

 • spotkanie 9 dla dzieci starszych


  Pamiętasz przypowieść o siewcy? (Mt 13,1-9.18-23) Pan Jezus mówił w niej o ziarnie, które na ziemi urodzajnej wydaje wspaniały plon. Tym ziarnem jest nasza wiara. Ma ona w nas owocować. Ma wydawać piękny plon. Aby tak było, nasze serca muszą być takie, jak dobrze uprawiana, żyzna, ziemia. Tym, który tę „glebę naszych serc” uprawia jest właśnie Duch Święty. Dlatego Pan Jezus, gdy stajemy się coraz bardziej dorośli, daje Go nam jeszcze raz, w sakramencie bierzmowania. 

  WIĘCEJ
 • spotkanie 9 dla dzieci młodszych  Pierwsi, którzy wypełnili to trudne zadanie, którzy stawiali czoła temu wyzwaniu, byli apostołowie. Nie było to dla nich specjalnie trudne, gdy był z nimi Pan Jezus. Ale gdy Pan Jezus wstąpił do nieba, a apostołowie zostali sami, było to już trudniejsze zadanie. Lecz Pan Jezus przyszedł im z pomocą i dał im Ducha Świętego. Duch Święty zstąpił na nich. I właśnie wtedy apostołowie zaczęli odważnie mówić o Panu Jezusie.

  WIĘCEJ
 • kartka dziewiąta z pamiętnika Tosi i Franka


  Czuję na skroniach ciepły dotyk rąk, czoło mam jeszcze wilgotne od oleju. Nadal jestem Tośką, tą samą, z piegami na nosie, ale jednak inną, dojrzalszą w miłości do Jezusa, umocnioną Duchem Świętym. Dzisiaj odpowiedzialnie i dobrowolnie przyjęłam postanowienia i dary, które przed laty w moim imieniu przyjęli rodzice oraz rodzice chrzestni na moim chrzcie. Przyjęłam znamię Ducha Świętego, nieusuwalny znak przynależności do Jezusa. 

  WIĘCEJ
News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 10 Wszystkie: 111