Triduum przed zakończeniem Roku Wiary

Proponowane Triduum poświęcone jest w całości Symbolowi wiary, tej krótkiej modlitwie, będącej streszczeniem objawienia. Pierwszy dzień dotyczy rozumienia samego Symbolu Wiary i przeżywania go jako jednej z najpiękniejszych modlitw, jakie odmawiamy. Drugi dzień Triduum pomaga spojrzeć na znaki, które Kościół złączył z odmawianiem Symbolu. Dzięki nim treść wyznania wiary jeszcze może być jeszcze głębiej przeżyta. W czasie trzeciego spotkania staramy się wyraźniej zobaczyć tekst Credo, jako program życia i ewangelizacyjnego zaangażowania każdego wierzącego.