Apostolstwo:
„Oblubieniec jest z wami”

Po przeżyciu dziękczynnej celebracji za sakrament małżeństwa kontynuujemy przez następne trzy tygodnie refleksję nad tajemnicą małżeństwa oraz modlimy się o pogłębienie wiary dla małżonków i rodzin.

Poniższe myśli zaczerpnięte są z listu Ojca Świętego Jana Pawła II skierowanego do rodzin (nr 18). Papież komentuje wydarzenia, które dokonały się w Kanie Galilejskiej, zwracając szczególną uwagę na rozpoznanie Jezusa jako Oblubieńca. Temat ten jest niezwykle istotny dla głębszego rozumienia tajemnicy sakramentu małżeństwa, gdyż ten daje człowiekowi udział w miłości, jaka łączy Chrystusa Oblubieńca z Kościołem Oblubienicą.