Apostolstwo:
„Małżeństwo – wielka tajemnica wiary”

Niedziela Chrztu Pańskiego, którą przeżywaliśmy, jest szczególnym objawieniem się tajemnicy Boga w Trójcy Świętej Jedynego. Z tego objawienia rodzi się wiara, którą wyznajemy. W jej świetle staramy się również lepiej poznać wielką tajemnicę wiary, jaką są sakramenty małżeństwa i Eucharystii. W naszej refleksji odwołamy się do listu Ojca Świętego Jana Pawła II skierowanego do rodzin (nr 18-19). W poniższym fragmencie Papież ukazuje szczególny związek sakramentu małżeństwa i Eucharystii odnosząc do obydwu tych rzeczywistości słowa: „Wielka tajemnica wiary”.