Apostolstwo:
„Rodzina domowym Kościołem”

Kończymy spotkania poświęcone sakramentowi małżeństwa i życiu rodzinnemu. W dzisiejszej refleksji i modlitwie chcemy wyznać wiarę, że rodzina jest domowym Kościołem oraz prosić Boga, aby ta wiara była żywa w sercu wszystkich małżonków i członków rodziny. W tę tematykę wprowadza nas jeszcze raz tekst Ojca Świętego Jana Pawła II z Listu do rodzin (nr 19). W nim papież wyraźnie nazywa rodzinę „oblubienicą Chrystusa”. Ten zaszczytny tytuł przysługuje jej dlatego, że jest ona domowym Kościołem.