Przygotowanie:
„Odkrywać moc krzyża”

 

 

Po dziękczynnej celebracji za dar życia konsekrowanego kierujemy naszą myśl w stronę sakramentu namaszczenia chorych oraz Wiatyku. Przeżywamy tylko jedno spotkanie przygotowawcze, gdyż dziękczynna celebracja planowana jest na najbliższą niedzielę. Tym bardziej trzeba zatroszczyć się o to, aby nie zaniedbać duchowego ani organizacyjnego wymiaru przygotowania. Namaszczenie chorych należy do największych darów, jakie nam Chrystus zostawił. Należy ono do sakramentów Kościoła. Również Wiatyk jest bezcennym darem dla człowieka, który z tego świata przechodzi na tamten. We wprowadzającej medytacji odwołujemy się do słów bł. Jana Pawła II z listu apostolskiego o chrześcijańskim sensie ludzkiego cierpienia „Salvifici doloris”.

 

News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 154 Wszystkie: 5164