Przygotowanie:
„Odkrywać moc krzyża”

Po dziękczynnej celebracji za dar życia konsekrowanego kierujemy naszą myśl w stronę sakramentu namaszczenia chorych oraz Wiatyku. Przeżywamy tylko jedno spotkanie przygotowawcze, gdyż dziękczynna celebracja planowana jest na najbliższą niedzielę. Tym bardziej trzeba zatroszczyć się o to, aby nie zaniedbać duchowego ani organizacyjnego wymiaru przygotowania. Namaszczenie chorych należy do największych darów, jakie nam Chrystus zostawił. Należy ono do sakramentów Kościoła. Również Wiatyk jest bezcennym darem dla człowieka, który z tego świata przechodzi na tamten. We wprowadzającej medytacji odwołujemy się do słów bł. Jana Pawła II z listu apostolskiego o chrześcijańskim sensie ludzkiego cierpienia „Salvifici doloris”.