Apostolstwo:
„Miłosierny Samarytanin”

W tygodniu, w którym przeżywamy wraz z całym Kościołem Dzień Chorego, przypada również Środa Popielcowa i rozpoczyna się Wielki Post. Prawda o niesieniu krzyża będzie w nim obecna w sposób bardzo intensywny. Będziemy ją rozważać również w wymiarze apostolstwa, starając się rozwijać w sobie postawę miłosiernego samarytanina. Wśród potrzebujących naszej pomocy, szczególne miejsce zajmują chorzy. Trzeba pamiętać również o tym, aby pomóc im przygotować się do sakramentu namaszczenia chorych. Poniższe myśli zaczerpnięte są z listu apostolskiego bł. Jana Pawła II „Salvifici doloris” (28-30). Papież akcentuje tutaj potrzebę rozwijania w sobie postawy miłosiernego samarytanina.