Apostolstwo:
„Wspólnotowy wymiar grzechu i nawrócenia”

W kolejnym tygodniu Wielkiego Postu powracamy do tematu sakramentu pokuty. Chcemy jeszcze głębiej uświadomić sobie wspólnotowy charakter grzechu i nawrócenia. Pomocą w tej refleksji i modlitwie są słowa bł. Jana Pawła II, które zwracają uwagę na mało doceniany wymiar sakramentu pokuty, mianowicie na realizację w nim powszechnego kapłaństwa wiernych. Papież wyjaśniał tę prawdę w czasie audiencji ogólnej poświęconej sakramentowi pokuty w dniu 15 kwietnia 1992 roku.