Przygotowanie:
„Sakrament święceń”

Wśród wielu przeżyć ostatnich tygodni Wielkiego Postu dochodzi w tym roku refleksja przygotowująca do dziękczynnej celebracji za trzy sakramentu: święceń, Eucharystii i chrztu. Ponieważ celebracje będą przeżywane w bliskim odstępie czasu, więc i przygotowanie musi uwzględnić wszystkie trzy sakramenty. Rozpoczynamy od modlitwy i medytacji nad sakramentem święceń. Korzystamy, podobnie jak w poprzednich spotkaniach, z bogactwa myśli bł. Jana Pawła II. Poniższy tekst pochodzi z audiencji generalnej, wygłoszonej 31 marca 1993 roku.