Apostolstwo:
„Droga światła”

Po uroczystej celebracji Świętego Triduum Paschalnego, przeżywamy, również uroczyście, Oktawę Zmartwychwstania. Świętujemy wraz z całym Kościołem zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią. To czas, w którym chrześcijanie na nowo uczą się wiary paschalnej, a więc tej, która rodzi się ze spotkania ze zmartwychwstałym Panem. Szczególną troską Kościoła jest pomóc wszystkim wierzącym jeszcze głębiej zjednoczyć się z Tym, który zwyciężył. On daje nadzieję, On stwarza nową rzeczywistość, On otwiera groby. W Roku Wiary powinniśmy więcej uwagi poświęcić takim przeżyciom, które mają charakter osobistego spotkania z Panem. Wielką pomocą w coraz głębszym doświadczeniu odnajdywania się wobec Tego, który jest, który był i który przychodzi, może być proponowana poniżej „droga światła”. Nie ma ona charakteru medytacji o tajemnicy zmartwychwstania, lecz jest rozmową ze Zmartwychwstałym. Jest spotkaniem, jest umocnieniem wiary paschalnej.