Apostolstwo:
„Droga światła”

 

 

Po uroczystej celebracji Świętego Triduum Paschalnego, przeżywamy, również uroczyście, Oktawę Zmartwychwstania. Świętujemy wraz z całym Kościołem zwycięstwo Chrystusa nad grzechem i śmiercią. To czas, w którym chrześcijanie na nowo uczą się wiary paschalnej, a więc tej, która rodzi się ze spotkania ze zmartwychwstałym Panem. Szczególną troską Kościoła jest pomóc wszystkim wierzącym jeszcze głębiej zjednoczyć się z Tym, który zwyciężył. On daje nadzieję, On stwarza nową rzeczywistość, On otwiera groby. W Roku Wiary powinniśmy więcej uwagi poświęcić takim przeżyciom, które mają charakter osobistego spotkania z Panem. Wielką pomocą w coraz głębszym doświadczeniu odnajdywania się wobec Tego, który jest, który był i który przychodzi, może być proponowana poniżej „droga światła”. Nie ma ona charakteru medytacji o tajemnicy zmartwychwstania, lecz jest rozmową ze Zmartwychwstałym. Jest spotkaniem, jest umocnieniem wiary paschalnej.

 

News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 53 Wszystkie: 610