Przygotowanie:
„Dzień pełniących posługę słowa”

Przygotowując się do uroczystości Zesłania Ducha Świętego, w czasie której przeżyjemy obrzęd dziękczynienia za dar sakramentu bierzmowania oraz rozesłanie członków wspólnoty, zapraszamy dziś na spotkanie kolejną grupę wiernych. Są to ci, którym powierzono posługę słowa, a więc lektorzy, katecheci, nauczyciele, dziennikarze, redaktorzy i inni.

Dzisiejsze spotkanie, a także te, które przeżyjemy w następnych tygodniach, nawiązują do rekolekcji wielkopostnych, poświęconych tajemnicy Kościoła. Przypomniana została w nich nauka o potrójnym posłannictwie Chrystusa, które kształtuje również misję Kościoła. Wspólnota parafialna staje się bardziej dynamiczna, jeśli każdy z tych rodzajów służby właściwie się rozwija. Spojrzenie na wielość służb i obszarów odpowiedzialności pomaga wszystkim lepiej odkryć własny talent i miejsce w Kościele. W dzień Pięćdziesiątnicy każdy zostanie umocniony i posłany, aby powierzone sobie zadanie dobrze wypełniał.