Przygotowanie:
„Dzień pełniących posługę rąk”

Tegoroczne przygotowanie do wielkiego dnia rozesłania, jakim jest uroczystość Zesłania Ducha Świętego, ma charakter modlitwy i refleksji z różnymi grupami osób, którym Bóg powierza w Kościele szczególne zadania. Przeżyliśmy już spotkanie z rodzicami chrzestnymi i świadkami bierzmowania. W ubiegłym tygodniu modliliśmy się z tymi osobami, których Bóg obdarzył darem słowa i wezwał ich, aby tym darem służyli innym ludziom. Dziś zapraszamy następną grupę osób. Są to ci, których zwyczajnym sposobem służby we wspólnocie jest praca rąk. Przy ołtarzu jest to grono ministrantów na czele z akolitami i nadzwyczajnymi szafarzami Komunii Świętej. W codzienności życia są to ludzie różnych zawodów, którzy wykonują pracę fizyczną. Oni również potrzebują umocnienia Duchem Świętym, aby swoje zadania wypełniali w duchu wiary.