Czwartek – O pomnożenie wiary dla wszystkich

Zakończenie tygodnia eucharystycznego przypada w tym roku w pierwszy czwartek czerwca. Celebracja Eucharystii łączy się więc także z przeżyciem godziny świętej. Modlimy się o pomnożenie wiary dla wszystkich członków wspólnoty parafialnej, a jedną z bardziej szczegółowych intencji powinna być prośba, aby jak najwięcej wierzących odkryło znaczenie godziny świętej, przeżywanej w pierwszy czwartek miesiąca. Dziś ta godzina święta ma nietypowy charakter, gdyż w jej programie przewidziana jest procesja eucharystyczna.