Wyznanie wiary

 

W ostatnim tygodniu roku liturgicznego dokonujemy pewnego podsumowania przebytej drogi w Roku Wiary. Trwające siedem tygodni „przyglądanie się naszej wierze” oraz gorliwa modlitwa o przymnożenie wiary powinny zaowocować głębszym przeżywaniem wyznania wiary. Chodzi tu o nasze credo, które wypowiadamy w czasie Mszy Świętej w każdą niedzielę i każdą uroczystość i które odmawiamy o wiele częściej indywidualnie. Ojciec Święty zaprosił wierzących w Chrystusa, aby wypowiadać te piękne słowa codziennie.
Byliśmy także zachęceni, aby w tym pierwszym okresie przeżywania Roku Wiary, przeczytać pierwszą część Katechizmu Kościoła Katolickiego. Mówi ona o wierze i jej wyznawaniu, o rozumieniu samego aktu wiary oraz znajomości dwunastu prawd objawionych, zawartych w Credo.

 

News
 • Cotygodniowa adoracja

  2013-11-21

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na ostatni tydzień Roku Wiary: Przed obrzędem „Redditio Symboli”.

 • Obrzęd zamknięcia Roku Wiary - skrót

  2013-11-15

  Przygotowaliśmy pomoce dla księży na zamknięcie Roku Wiary: dwustronicowy skrót obrzędu.

 • Świadectwo z parafii - zamknięcie Roku Wiary

  2013-10-30

  Otrzymaliśmy świadectwo z zamknięcia Roku Wiary w parafii archidiecezji częstochowskiej. Zachęcamy do zapoznania się z nim i przesłania dalszych informacji i opisów.

 • Cotygodniowa adoracja

  2013-10-16

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, proponowana na 28. tydzień okresu zwykłego czyli 53. tydzień Roku Wiary, nawiązuje do drugiej części KKK. Jej temat brzmi: „Liturgia Godzin”.

 • Tablice Credo

  2013-10-14

  Tekst Credo wyryty w sercu i na tablicach - trwałym znakiem przeżycia Roku Wiary.

Newsletter
Bądź na bieżąco - zapisz się newslettera!
Wizyty
Dzisiaj: 97 Wszystkie: 502