Wyznanie wiary

W ostatnim tygodniu roku liturgicznego dokonujemy pewnego podsumowania przebytej drogi w Roku Wiary. Trwające siedem tygodni „przyglądanie się naszej wierze” oraz gorliwa modlitwa o przymnożenie wiary powinny zaowocować głębszym przeżywaniem wyznania wiary. Chodzi tu o nasze credo, które wypowiadamy w czasie Mszy Świętej w każdą niedzielę i każdą uroczystość i które odmawiamy o wiele częściej indywidualnie. Ojciec Święty zaprosił wierzących w Chrystusa, aby wypowiadać te piękne słowa codziennie.
Byliśmy także zachęceni, aby w tym pierwszym okresie przeżywania Roku Wiary, przeczytać pierwszą część Katechizmu Kościoła Katolickiego. Mówi ona o wierze i jej wyznawaniu, o rozumieniu samego aktu wiary oraz znajomości dwunastu prawd objawionych, zawartych w Credo.